DUYURU VE KAMPANYALAR

Suriye Kobani Son Durum Nedir IŞİD YPG Çatışması PYD Kobane

10/13/2014

IŞİD Son Dakika haberleri Kobani Son Durum Haberleri 12 Ekim 2014 Suriye Kobane IŞİD YPG sokak savaşları görüntüleri Video Suriye Kobani düştü mü ölenlerin sayısı haritası ve Kobani Nerede tüm ayrıntılarıla bu başlık altında


Suriye ile Suruç sınırında olan Kobane şehirinde bombalar susmak bilmiyor. Bomba silah sesleri Suruçtan duyulabiliyor. Kobani'deki IŞİD saldırısı bitmedi ve IŞİD militanları burayı almakta kararlı , YPG güçleri ile sokak savaşı yapan PYD güçleri ile çatışan IŞİD...

IŞİD Kobani'yi aldımı Kobane kenti düştü mü soruları kafalarda. Suriye Kobani'deki katliam devam etmekte bu durumu protesto için sokağa dökülenler yapmış olduğu eylemlerde ortalığı savaş alanına çevirdiler. Bir yandan Kobani'deki katliam izleri haberleri diğer yandan Türkiye'deki her ilde çıkan olaylar eylemler..

IŞİD ile YPG arasındaki çatışmalar Kobani'nin doğu ve güneydoğusunda yoğunlaştı. Batıda ise kente giren IŞİD güçleri YPG'nin karşı saldırısıyla geri çekildi. Koalisyon güçlerinin bombardımanı sürüyor.

SURİYE'nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki sokak savaşları dün akşam saatlerinde kentin batı kesimlerinde şiddetini arttırarak devam etti. Kobani, bugün sabah saatlerinden itibaren ise sessizliğe büründü.
Kobani'de IŞİD militanları ile PYD'nin silahlı kanadı YPG güçleri arasındaki  çatışmalar 28'inci gününde de devam etti. Dün akşam saatlerinde ABD öncülüğünde oluşturulan koalisyon uçaklarının Kobani’nin batı kesiminde bombardıman yapmasının ardından IŞİD ile YPG güçleri arasında sabah saatlerine kadar sokak aralarında şiddetli çatışmalar yaşandı. Havanın aydınlanmasının ardından ise Kobani’de sessizlik hakim olurken, aralıklarla silah sesleri duyuldu. ABD öncülüğündeki koalisyon uçakları ise Kobani çevresinde keşif uçuşlarını sürdürdü. 
28 GÜNDE 550 KİŞİ YARALANDI
Kobani kentine ele geçirmek isteyen IŞİD militanlarının 28 gündür süren saldırısında ilçeyi savunan 550 YPG militanının ise çatışmalarda yaralandığı bildirildi. Çatışmalar sırasında yaralanan ve Mürşitpınar Sınır Kapısı'ndan geçirilerek Türkiye'ye getirilen yaralıların Suruç, Şanlıurfa ve çevre illerdeki hastanelerde tedavi edildiği öğrenildi. Bu arada yaralı YPG'lilerin tedavisi için birçok kentten doktorun Suruç’a gelerek gönüllü görev yaptığı da öğrenildi. 
GÖZALTINDA AÇLIK GREVİNE GİRDİLER
Öte yandan geçen hafta Kobani’de çatışmaların yoğunlaşması üzerine aralarında sivillerinde bulunduğu 256 kişi Mürşitpınar Sınır Kapsından Türkiye'ye geldi. Sınır kapısında güvenlik güçlerince gözaltına alınan 256 kişiden 86'sı serbest bırakıldı. Halen Suruç Spor Salonu'nda tutulan ve Ankara'dan gelecek özel ekip tarafından sorgulanacağı açıklanan 170 Suriyeli'nin ise keyfi olarak gözaltında tutulduklarını öne sürerek açlık grevi başlattığı bildirildi.


IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmaların sürdüğü Kobani'de (Aynul Arap) gece saatlerinde koalisyon güçlerine bağlı uçaklar IŞİD mevzilerini bombaladı. Sabah saatlerinde de uçaklar Kobani üzerindeki uçuşlarına devam ediyor. 

 

Kent çevresindeki çatışmalar gece özellikle doğu ve güneydoğudaki 48. Cadde'de yoğunlaştı. 

 

Batıda ise gece saatlerinde saldırıya geçen IŞİD'e bağlı gruplar kentin 700 metre içine girdi. Ancak daha sonra YPG güçlerinin karşılık vermesiyle birlikte IŞİD yeniden batı girişine çekildi. Halihazırda batıda YPG saldırıya geçerken doğu ve güneydoğuda ise IŞİD saldırıyor.

 

Kobani'nin doğu tarafında bulunan Mürşitpınar Sınır Kapısı'na bir buçuk kilometre uzaklıkta bulunan ve YPG'ye ait asayiş binası da IŞİD'in elinde. 

 

Yüzde 35 IŞİD'in elinde

 

PYD'nin silahlı kanadı YPG'ye yakın Kürt gazeteci Ferhat Şami, IŞİD'in kentin yüzde 35'inden fazlasına hâkim olduğunu söyledi.

 

Kobani’nin yaklaşık yüzde 35-40’ının IŞİD’in kontrolüne geçtiğini söyleyen Kürt gazeteci, IŞİD’in Kobani’nin doğu tarafından ilerlemeye çalıştığını aktardı. Şami, IŞİD'in Kobani’nin doğusunda, içinde hapishane de bulunan Asayiş binası, Adliye ve Saraylar binası gibi güvenlik çemberi olarak bilinen bölgedeki önemli binaları ele geçirdiğini söyledi. Şami, IŞİD’in Kobani’nin doğu tarafından üç eksen üzerinden ilerlemeye çalıştığını ve o bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığını da aktardı. 

 

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü de, IŞİD’in hava bombardımanına rağmen 9 Ekim Perşembe günü şehirde ilerlemeye devam ettiğini ve şehrin üçte birini elinde tuttuğunu öne sürmüştü.

Türkiye tarafında ise Türk zırhlı birlikleri sınırda beklemeye devam ediyor. IŞİD militanları Kobaniyi ele geçirmek için saldırılarını kesmiyor. Fakat şu son zaman itibariyle çekilmeleri görüyor. YPG güçleri saldırıları bastırdı ve IŞİD biraz da olsa geriledi. IŞİD'in militanlarından 2 mahalle hedefde..YPG haberleri son dakika PYD IŞİD çatışması canlı yayın video izle 
SURİYE'nin Kobani kentini ele geçirmek için saldıran IŞİD militanlarının mevzileri ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından uçaklarla vuruluyor.

Kobani’de IŞİD ile PYD arasındaki sokak savaşı sürüyor

 

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nin karşısında bulunan Kobani’de, IŞİD militanları ile PYD’nin silahlı kanadı YPG güçleri arasında sokaklarda üstünlük kurma savaşı sürürken, ABD önderliğindeki koalisyonun havadan bombalaması da devam ediyor.

SURİYE’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyor. 27 gündür süren çatışmalar sırasında sık sık patlama ve silah sesleri duyulurken, bölgede etkili olan toz bulutu, sınır hattında bulunanlara zor anlar yaşattı.
Kobani'yi ele geçirmek isteyen IŞİD militanları, 27 gün önce saldırı başlattı. Kobani'ye giden güzergah üzerindeki köylerde yaşayan binlerce Suriyeli sınırı aşarak Türkiye'ye sığındı. Kobani'ye ulaşmasının ardından YPG güçleri ile çatışmaya giren ve ilçenin doğusu ile güneyindeki bazı noktaları ele geçiren IŞİD militanları, bugün de YPG güçlerine saldırısını sürdürdü. İlçe merkezi ve olası yardım gelmesini engellemek için Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın bulunduğu bölgeye yönelen IŞİD militanlarına karşı YPG güçlerinin direnişi devam ediyor.
Sokak savaşlarının başladığı Kobani'de sık sık patlamalar meydana gelirken, silah sesleri de kesilmiyor. Ancak, günlerdir Türkiye sınırından gelişmeleri izleyen vatandaşlar, bugün bölgede etkili olan toz bulutu nedeniyle görüş mesafesi düştüğü için Kobani'de yaşananları takip edemedi.
KEŞİF UÇUŞLARI YAPILDI
Dün geceden bu yana havadan bombardıman yapılmayan Kobani semalarında bugün ABD ve koalisyon ülkelerinin savaş uçaklarının keşif uçuşu yaptığı bildirildi. Çatışmaların sürdüğü Kobani'yi gören hakim tepelere konuşlandırılan obüs, tank ve zırhlı araçlarla askerlerin aldığı güvenlik önlemi devam ediyor.


Kobani'yi ele geçirmek için 26 gün önce saldırıya geçen IŞİD militanları ile buna karşı koyan YPG güçleri arasındaki çatışmalar sokaklarda devam ediyor. Kobani’de doğu cephesinde Kaniya Kurdan mahallesi ile Meştenur tepesinde süren çatışmalar, Mürşitpınar Sınır Kapısı’na doğru kayarak sürdü. Güney cephesinde ise Halep ile Termik köy yolu üzerindeki çatışmalarda da her iki taraftan da ölülerin olduğu yerel kaynaklar tarafından iddia edildi. ABD önderliğindeki koalisyona ait jetler tarafından havadan bombalan birçok IŞİD mevzisinin de yok edildiği ve 33 IŞİD militanının bu saldırılarda öldüğü belirtildi. Çatışmalarda yaralanan ise Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda bekletilen ambulanslarla Suruç’a getirilerek hastanelerde tedaviye alındı. 

 

Sınırın Türkiye tarafında alınan 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı tank, obüs ve füze bataryaları ile hava savunma sistemlerinin ise Kobani’ye bakan hakim tepelerdeki önlemleri sürüyor. Daha önce Suruç ilçe merkezi ve Mürşitpınar Mahallesi’nde yoğun güvenlik önlemi alan polis ve askerin de bu uygulamaya son verdikleri gözlemlendi.

 

Bu arada Kobani'nin komşusu olan Suruç'ta tedirginliğe yol açan ve 3 mahalle ile bir çadır kentte yaşayanların tahliye edildiği çatışmalar nedeniyle sınır hattında bulunan 7 mahalledeki okullardaki eğitimlere verilen ara da devam ediyor.


Türkiye sınırında bulunan Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar 25. günde devam ediyor. Kente saldırılarını yoğunlaştıran IŞİD koalisyon güçleri tarafından vuruluyor.

Kobani (Aynul Arab) kasabasının güney, güneybatı, doğu ile Türkiye sınırındaki sanayi mahallesi ile Mıştenur Tepesi yamacındaki 48. Cadde ve Kani Arap bölgesi vurulan hedefler arasında. Al Jazeera'ye konuşan bölgedeki PYD kaynaklarına göre, Kobani’nin doğu, güney ve batı kısımlarında da yakın mesafeden çatışmalar sürüyor. IŞİD güneyden Halep yolu denilen 48. caddeye yönelik gece başlattığı saldırıda merkeze doğru ilerleme kaydetti.
İki bölgenin ele geçirilmesi üzerine koalisyon güçleri buraları savaş uçakları ile vurdu. Bunun üzerine IŞİD tekrar geri çekilmek zorunda kaldı.
PYD’nin ilan ettiği Kobani Kantonu Dış İlişkiler Sorumlusu İbrahim Kurdo, IŞİD’in sanayi bölgesinden Kani Arap’a geri çekildiğini ve Türkiye sınırına yakın Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki IŞİD hedeflerinin koalisyon tarafından bombalandığını söyledi. 
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, IŞİD’in hava bombardımanına rağmen Perşembe günü şehirde ilerlemeye devam ettiğini ve şehrin üçte birini elinde tuttuğunu öne sürdü.


Hava saldırısı ile kayıplar verdiği öne sürülen IŞİD ile YPG güçleri arasındaki sokak savaşı ise, ilçenin doğusunda devam ediyor. Çatışmaların sürmesi ve sınırı aşan mermiler nedeniyle bölgedeki 7 ilkokul tatil edilirken, Suriye'yi gören hakim tepelere tank, obüs ve füze bataryaları konuşlandırıldı.
IŞİD 'üç koldan saldırıyor'
ABD liderliğindeki koalisyon güçleri IŞİD mevzilerini bombalamaya devam ederken, PYD Eş Başkanı Asya Abdullah, IŞİD'in kentin iki mahallesine girdiğini açıkladı. Al Jazeera'ye konuşan PYD'nin ilan ettiği Kobani Kantonu Dış ilişkiler Sorumlusu İbrahim Kurdo, "IŞİD 3 koldan saldırıyor, kim ne yapacaksa şimdi yapsın" dedi.

IŞİD Kobani savaşı PYD Işid saldırısı devam mı YPG IŞİD çatışması video izle Suriye IŞİD Savaşı PYD Kobani son durum Suriye Suruç Kobani Rojava'da Son dakika 12 ekim 2014 Kobani son durum nasıl Rojava'da durumlar en son haberler gelişmesi IŞİD Kobani'yi ele geçirdi mi Suruç'dan canlı yayın 13 ekim

Reuters'a konuşan PYD Eş Başkanı Asya Abdullah, "IŞİD, ağır silahlar ve tanklarla iki mahalleye girdi, çatışmalar çok yoğun, siviller ölebilir" dedi. 
Ajansa konuşan ancak adını açıklamayan bir başka PYD yetkilisi ise, kentin doğusundaki bazı binaların IŞİD'in eline geçtini söyledi. 
Al Jazeera Türk'e konuşan, PYD'nin ilan ettiği Kobani Kantonu Dış İlişkiler Sorumlusu İbrahim Kurdo, IŞİD güçlerinin doğudan, batıdan ve güneyden saldırı halinde olduğunu ve büyük bir kuşatma altında olduklarını söyledi.
Kurdo, "Bize yardım etmek isteyenler şu anda etsin. Kentte siviller var. Şu an büyük bir kuşatma halindeyiz. Dünya sesimizi duysun." dedi.
Koalisyon güçleri bombaladı batmandogus.com
IŞİD ile PKK'nın Suriye kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG güçleri arasında Suriye'nin kuzeyindeki Kürt kasabası Kobani'de (Aynul Arab) süren çatışmalar gece boyu kentin doğusunda yoğunlaştı.
Al Jazeera kaynaklarına göre, Kobani'nin doğusundaki Kani Arab Mahallesi ve Mıştenur Tepesi'nde devam eden çatışmaların ardından IŞİD Mıştenur Tepesi'nde bir miktar daha ilerledi.
Sabah saatlerinde hafifleyen çatışmalar, öğleye doğru yeniden söz konusu iki bölgede yoğunlaştı. ABD liderliğindeki koalisyon güçleri de Kani Arab Mahallesi ve Mıştenur Tepesi'ndeki IŞİD mevzilerini havadan bombalıyor.
ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon sabah saatlerinden bu yana Kobani’deki IŞİD hedeflerine iki bombardıman düzenledi.halkgazetesi.com.tr
İlk bombardıman Kobani’nin doğusunu vururken, saatler sonra gerçekleşen ikinci saldırı kasabanın kuzeydoğusundaki IŞİD hedeflerini hedef aldı.
ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin salı ve çarşamba günleri Suriye'de altısı Kobani'ye olmak üzere toplam9 hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.
 
'YPG IŞİD'i püskürttü'
AFP’ye konuşan Kobanili Kürt yetkili, hava bombardımanlarının ‘etkili’ olduğunu belirtirken, “Salı gününden itibaren durum değişti. YPG güçleri IŞİD’i geri püskürttü” dedi.
Kasabanın çevresindeki çatışmalar yoğunlaşırken, Kobani merkezdeki caminin minaresi bir patlama sonucu yıkıldı.
YPG güçleri patlamaya kendilerinin neden olmadığını duyurdu. Dumanların yükseldiği caminin kim tarafından vurulduğu bilinmiyor.

Sitemizde Ayrıca Şu Ürünlerin İmalatı da Yapılmaktadır

reklam qanunu

Bu Ürün Grupları Rastgele Seçilmiştir. Ürün Kategorilerinden Ayrıntılı Resim ve Fiyat Bilgisine Ulaşabilirsiniz.

Özel Tasarım Hambez Çantalar
(10/17/2014)

Doğa dostu özel tasarım hambez baskılı çantalarımızı beğeneceğinizi umuyoruz. Trend baskılarıyla yeni model amerikan bezi çantalarımızla yeni müşterilerinizi memnun etmeniz ...

Suriye Kobani Son Durum Nedir IŞİD YPG Çatışması PYD Kobane
(10/13/2014)

IŞİD Son Dakika haberleri Kobani Son Durum Haberleri 12 Ekim 2014 Suriye Kobane IŞİD YPG sokak savaşları görüntüleri Video Suriye Kobani düştü mü ölenlerin sayısı...

Çanta Modelleri
(7/26/2014)
Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz. Konusunda Uzman Kadromuzla Benzersiz Kampanyalarımızla Hizmetinizdeyiz....

Promosyon Çanta Firmaları
(7/29/2014)
Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz. Konusunda Uzman Kadromuzla Benzersiz Kampanyalarımızla Hizmetinizdeyiz....

Eczane Çantası
(7/16/2014)

Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilir...

Kuyumcu Çantası
(7/17/2014)
Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz. Konusunda Uzman Kadromuzla Benzersiz Kampanyalarımızla Hizmetinizdeyiz....

Reklam Çanta
(7/19/2014)
Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz. Konusunda Uzman Kadromuzla Benzersiz Kampanyalarımızla Hizmetinizdeyiz....

Promosyon Çanta
(7/18/2014)
Firmanıza En Etkili Reklamı Sağlamak İçin Promosyon Çanta Konusunda Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz. Konusunda Uzman Kadromuzla Benzersiz Kampanyalarımızla Hizmetinizdeyiz....

  BİLGİ ve SİPARİŞ HATTI
  DÖVİZ KURLARI
Döviz Kur
  İSTATİSTİK
Toplam Çoğul : 4714441
Toplam Tekil : 132687
Bugün Tekil : 182
Dün Tekil : 315
  SOSYAL MEDYA'DA PAYLAŞINBu Sayfayı Pingle

 Yandex.Metrica

 

© 2000-2015 Konya Demirtoka Promosyon Çanta | reklam qanunu | reklam görmek istemiyorum | SEO| Linkman | Yapımcı: Fay Ajans